Magnetoterapia Kraków

Magnetoterapia Kraków jest zabiegiem fizjoterapeutycznym, który polega na leczeniu polem magnetycznym — jest to jedna z metodyk leczenia w procesie rehabilitacji. W trakcie zabiegu magnetoterapia Kraków wykorzystywane są właściwości lecznicze pola magnetycznego, które polega na tym, że pole przenika w głąb zmienionych chorobowo tkanek i mobilizuje je do regeneracji poprzez oddziaływanie na komórki. Dzięki tym możliwościom pola magnetycznego uzyskujemy możliwość przyspieszenia procesu gojenia tkanek, ale też zmniejszenia bólu oraz działanie przeciwzapalne.

Czym jest pole magnetyczne?

Pole magnetyczne to inaczej energia, która jest wytwarzana przez działanie magnesów oraz specjalnych urządzeń. Sprzęt, który wykorzystywany jest do magnetoterapia Kraków to inaczej magnetronik. Ze względu na szerokie korzyści z tytułu właściwości zabiegu magnetoterapia Kraków, leczenie tą metodyką ma wiele zalet — może zostać zwiększona przenikalność, która sprzyja penetracji w głąb zmienionych chorobowo tkanek. W Polsce określana jest maksymalna częstotliwość pola magnetycznego, która nie może przekraczać 60 Hz — pole to ma charakter impulsowy.

magnetoterapia Kraków

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Jeżeli zaobserwujesz u siebie problemy z migreną, osteoporozą, atrofią Sudecka, chorobą Crohna, spastyczność, czy nieżyt oskrzeli, astmę, zapalenie zatok — warto zdecydować się na zabieg magnetoterapia Kraków, gdyż może pomóc w przyspieszeniu leczenia. Ponadto metodyka magnoterapeutyczna działa pozytywnie na różnego rodzaju urazy: złamania, skręcenia, zwichnięcia, czy chroniczne procesy zapalne w obrębie tkanek miękkich, kości, nerwów i stawów.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą rehabilitacyjną świadczoną przez specjalistyczny gabinet w Krakowie — wszelkie szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej https://medichouse.com.pl/!

Rekomendowane artykuły