Leczenie kanałowe kraków

Leczenie kanałowe kraków

 

Stomatologia jest działem medycyny zajmującym się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób związanych z zębami, przeziębieniem oraz jamą ustną. Do zadań stomatologa należy również profilaktyka, czyli zapobieganie wszelkiego rodzaju dolegliwościom, na jakie skarży się pacjent. Każdy z nas powinien przynajmniej raz w roku pojawić się w gabinecie stomatologicznym, aby sprawdzić, czy nie występują w organizmie jakieś komplikacje, niechciane infekcje, czy zakażenia.  Jeżeli Twój organizm wysyła Ci informację o pojawiającym się problemie, nie bagatelizuj go i udaj się na leczenie kanałowe Kraków.

Leczenie kanałowe kraków

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe kraków potocznie nazywane jest leczeniem zębów, których pewna część została nieodwracalnie uszkodzona. Zabieg ten polega na usunięcia z zakażonego zęba uszkodzonych tkanek, a następnie zabezpieczenie powstałej przestrzeni i wypełnienie jej materiałem. Za sprawą rozwoju technologii, czego jesteśmy świadkiem, udało się wspiąć na wyżyny możliwości. Dzięki temu zwiększa się prawdopodobieństwo skutecznego leczenia kanałowego, co w przeszłości wiązało się z wielkim ryzykiem powikłań.

Konieczność leczenia kanałowego

Dotkliwy ból zęba jest jedną z najpopularniejszych dolegliwości, która zazwyczaj wiąże się z koniecznością przeprowadzenia leczenia kanałowego. Oprócz bólu, jaki towarzyszy pacjentowi podczas nieodwracalnego stanu zapalnego zęba leczenie kanałowe kraków sprawdza się w następujących przypadkach:

  • martwica miazgi,
  • urazy zębów,
  • mikrourazy,
  • nieprawidłowe leczenie kanałowe,
  • zmiany okołowierzchołkowe,
  • próchnica wtórna. 

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij w ten link: https://belldent.pl/endodoncja/

Rekomendowane artykuły