Na czym polega aborcja?

Temat aborcji w Polsce na przestrzeni ostatnich lat stał się bardzo popularny. Budzi wiele skrajnych emocji i powodów do dyskusji.

Skupmy się jednak nie na ocenianiu wyborów innych ludzi, lecz na samej aborcji – tym, czym jest, na czym polega i co na jej temat mówi ustawa o aborcji w Polsce.

Co to jest aborcja?

Aborcja, czyli inaczej terminowanie ciąży, polega na zabiciu nienarodzonego dziecka, które znajduje się w ciele matki. Bardzo dyskusyjną kwestią jest już samo nazewnictwo – wiele osób nazywa nienarodzone dziecko zarodkiem – aż do końca ciąży, inni mówią o płodzie, jako pełnoprawnym człowieku, którego nie wolno zabijać. Ustawa z dn. 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży mówi otwarcie, że przeprowadzenie aborcji w Polsce jest dozwolone. Istnieje ku temu kilka przesłanek, m.in. zagrożenie życia matki.

Dzieci po aborcji nie mają prawa głosu ani wyboru. Coraz więcej mówi się o tym czy płód odczuwa ból i co się z nim dzieje po zabiciu. Obrazy i historie są wstrząsające i bardzo kontrowersyjne.

stop aborcji w polsce

Aborcja w Polsce

Wiele środowisk prolife wyznaje hasło: Stop aborcji w Polsce. Celem stowarzyszeń i fundacji tego typu jest walka o życie poczętego dziecka. Z tego względu powstaje wiele petycji czy pikiety antyaborcyjne, które mają zwiększać świadomość społeczeństwa na temat zabijania dzieci. Tego typu pikiety nie pozostają niezauważone – bardzo często widzimy plakaty przedstawiające krew i zabite, nienarodzone dziecko.

 

Rekomendowane artykuły