Osteopatia wisceralna

Osteopatia wisceralna

U wielu osób przez lata kumuluje się w ciele napięcie. Wpływa na to wiele czynników, najczęściej zewnętrznych związanych z prowadzeniem określonego trybu życia. Niewielu potrafi sobie skutecznie poradzić z napięciem. Na ratunek przychodzi osteopatia wisceralna.

Osteopatia wisceralna

Co to jest osteopatia wisceralna?

Osteopatia wisceralna to proces terapii manualnej polegającej na masażu brzucha, a której celem jest uwolnienie narządów wewnętrznych od zebranego napięcia. Obręb jamy brzusznej na ciele to miejsce, w którym skupionych jest większość narządów wewnętrznych. To właśnie jej obszar jest przedmiotem pracy podczas osteopatia wisceralna. Prawidłowy stan układu trzewnego jest podstawowym celem tej terapii. Osteopatia przynosi liczne korzyści dla zdrowia, a stosuje się ją między innymi w przypadku problemów z pęcherzykiem żółciowym.

Na czym polega masaż brzucha?

Tak jak zostało wspomniane powyżej, terapia wisceralna opiera się na masażu brzucha. Warto zadać pytanie o sposób w jaki powinien się on odbywać oraz jego właściwości. Okazuje się, że jego namiastkę można wykonać nawet samemu. Polega to na ułożeniu rąk na brzuchu i uciskaniu go do momentu wyczucia oporu. Co bardzo istotne nie należy doprowadzać do bólu brzucha, ale co najwyżej do lekkiego dyskomfortu. Napięcie zgromadzone w narządach i mięśniach ma bowiem ulec rozluźnieniu, a nie nasileniu. Masaż w osteopatii jest w pełni bezpieczny i nie należy się go obawiać.

Kolejne informacje w temacie steopatii wisceralnej na stronie https://osteohelp.pl/osteopatia 

Rekomendowane artykuły