Leczenie kanałowe mikroskopowe Kraków

Dbając o higienę jamy ustnej i regularne przeglądy dentystyczne zazwyczaj nie musimy martwić się o ubytki w zębach. Czasem jednak mamy do czynienia z zapaleniem miazgi zęba i konieczne jest zdecydowanie się na leczenie kanałowe mikroskopowe krakow. Z czym się ono wiążę i czy jest bolesne?

Charakterystyka leczenia kanałowego

Ta technika dentystyczna zazwyczaj jest już ostateczną możliwością uratowania chorego zęba. Kiedy do stanu zapalnego miazgi zęba dentysty przeprowadza leczenie kanałowe mikroskopowe krakow, aby usunąć tę całą część, która mieści się wewnątrz zęba i w jego kanałach. Bardzo ważną częścią zabiegu jest kilkukrotne oczyszczanie i dezynfekowanie wnętrza zęba. Następnym krokiem jest wypełnienie wnętrza kanałów dedykowanym materiałem, co pozwoli na uniknięcie rozwoju bakterii. Leczenie kanałowe mikroskopowe krakow charakteryzuje się również użyciem mikroskopu, na co wskazuje nazwa. Tym specyficznym rodzajem leczenia zajmuje się lekarz endodonta.

leczenie kanałowe mikroskopowe krakow

Czy ten rodzaj leczenia jest bardziej bolesny?

Gdy usłyszymy od naszego dentysty, że konieczne jest leczenie kanałowe mikroskopowe krakow zazwyczaj jesteśmy przestraszeni. Jednak nie ma powodów do obaw, gdyż w większości przypadków ten rodzaj leczenia jest przeprowadzany w znieczuleniu. Trzeba jednak pamiętać, że jak przy każdym zabiegu dentystycznym nie można liczyć na szczególny komfort. Leczenie kanałowe mikroskopowe krakow wymaga dużej precyzji, więc czas zabiegu również jest wydłużony w stosunku do tradycyjnych zabiegów dentystycznych.

Rekomendowane artykuły