Pierwsza pomoc w nowej rzeczywistości

Kurs pierwszej pomocy – podstawowe informacje

Zmieniając pracę czy rozpoczynając kurs na prawo jazdy, zawsze jesteśmy zmuszeni przejść kurs z bezpieczeństwa i higieny pracy. Jednak zazwyczaj traktujemy to jako przykry obowiązek i podchodzimy do tego sceptycznie. Często na takich szkoleniach poruszane są bardzo ważne aspekty, które mogą nam się przydać nie tylko w pracy zawodowej, ale też w codziennym życiu. Do takich z pewnością można zaliczyć kurs pierwszej pomocy Gdańsk, do którego warto podejść z pełnym skupieniem i uwagą, bo nigdy nie wiadomo co nam się przydarzy i kiedy wiedza zdobyta podczas tego kurs pierwszej pomocy Gdańsk nam się przyda.

Korzyści z przejścia kursu pierwszej pomocy

kurs pierwszej pomocy Gdańsk
Choć do udzielenia pierwszej pomocy niepotrzebny jest nam kurs pierwszej pomocy Gdańsk, to jednak ukończenie takiego szkolenia pozwala nam na udzielenie świadomej, profesjonalnej pomocy, która nie będzie w stanie zaszkodzić poszkodowanemu. Czynności podejmowane w ramach pierwszej pomocy odbywają się na wielu płaszczyznach. Zalicza się do nich nawet wykonanie telefon, w celu wezwania na miejsce zdarzenia służb ratunkowych. Z kolei, mając ukończony kurs pierwszej pomocy Gdańsk, możemy udzielić pomocy przed przyjazdem odpowiednich służb, które mogą nie przyjechać na czas, bo często najważniejsze są pierwsze minuty. Musimy jednak pamiętać o swoim bezpieczeństwie, bo jeśli jest ono zagrożone, powinniśmy ograniczyć nasze działania do minimum.

Jak wezwać pomoc?

Jeżeli nie jesteśmy w stanie udzielić specjalistycznej pierwszej pomocy, mamy obawy, nie czujemy się na siłach to i tak jesteśmy zobowiązani do podjęcia żadnych działań, bo za obojętność na poszkodowanego grozi nam odpowiedzialność karna. Najprostszym sposobem w takiej sytuacji jest wezwanie na miejsce służb ratunkowy. Odbywa się to jednak wedle ściśle określonych reguł, o których można przeczytać zarówno w Internecie, jak i dowiedzieć się wykupując kurs pierwszej pomocy Gdańsk. W trakcie rozmowy telefonicznej ze służbami ratunkowymi podawanie informacji zaczynamy od: miejsca, w którym się znajdujemy, stanu poszkodowanego, okolicznościach wypadku i podania swoich danych osobowych. Pamiętajmy jednak, żeby mówić powoli i spokojnie oraz pod żadnym pozorem się nie rozłączać.

Rekomendowane artykuły