Zabieg usuwania blizn laserem

Blizny mogą skutecznie zmniejszyć komfort życia wielu osobom. Najbardziej uporczywe są te w widocznych miejscach, jednak technologia rozwija się również w tym zakresie. Zabieg usuwania blizn laserem kraków pozwala skutecznie pozbyć się blizn czy też rozstępów, w szybki i bezbolesny sposób. Laserowe leczenie blizn kraków pozwala usunąć znaczne ślady po operacjach czy też mniejsze po trądziku.

Laserowe leczenie blizn kraków (1)

Jak wygląda zabieg?

Zabieg usuwania blizn laserem kraków stosunkowo niedawno stał się dostępny w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Laserowe leczenie blizn kraków odbywa się za pomocą urządzeń zwanych laserami frakcyjnymi, za ich pomocą leczy się również rozstępy oraz zmarszczki czy opadające powieki.
Usuwanie blizn laserem kraków polega na bardzo dokładnym skierowaniu wiązki światła, która następnie dociera do tkanki podskórnej oraz skóry właściwej, powodując mikrouszkodzenia. Następnie dochodzi do reakcji fototermicznej a znajdująca się w tkance woda podgrzewa się i odparowuje, zjawisko to uruchamia procesy odbudowy skóry oraz pobudza ją do produkcji kolagenu czy substancji odpowiedzialnych za poprawny wygląd skóry. Laserowe leczenie blizn kraków pobudza skórę do odnowy, jednak aby uzyskać dobry efekt należy powtórzyć go parę razy.

Znieczulenie podczas zabiegu

Większość gabinetów medycyny estetycznej wykonuje laserowe leczenie blizn kraków przy użyciu specjalnych preparatów znieczulających. Pozwala to na wykonanie zabiegu w sposób praktycznie bezbolesny, po jego zakończeniu możemy jednak odczuwać delikatne pieczenie. Laserowe usuwanie blizn kraków trwa zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu minut, jednak jest ono uzależnione od wielkości blizny.

Rekomendowane artykuły