Torbiel pilonidalna wystarczy profilaktyka, czy operacja?

Jedną z najbardziej uciążliwych chorób przeszkadzających w codziennym funkcjonowaniu jest Torbiel pilonidalna. To wstydliwe, uporczywe schorzenie dotyka mężczyzn po okresie dorastania, którzy często nie wiedzą jak sobie z nim radzić. W tym artykule pokrótce zakończymy wszelkie wątpliwości dotyczące schorzenia.

Profilaktyka lecznicza

Zanim w zakażonych przez chorobę sferach pojawią się ropnie, możliwe jest ratowanie się domowymi, niekonwencjonalnymi chorobami. Przy rozpoznaniu choroby należy zmienić sposób higieny miejsc intymnych. Zamiast korzystania z papieru toaletowego należy pokusić się o korzystanie z wody z mydłem antybakteryjnym oraz środków odkażających. Korzystnie na torbiel pilonidalna wpływa także korzystanie z dostępnym w aptekach maści hamujących rozwój choroby.

Leczenie torbieli

Leczenie operacyjne

Najkorzystniejsze w zatrzymaniu Torbiel pilonidalna jest skorzystanie z pomocy chirurga. Operacja polega na oczyszczenie jamy ropnia. W takim przypadku zostają usunięte nie tylko torbiele, ale również przetoki. Zabieg operacyjnego leczenia torbiel pilonidalna jest skuteczna w 85%, a jej główną zaletą jest mała szybko gojąca się rana. W warunkach laboratoryjnych zabieg jest prawie nieinwazyjny, a chory nie ma potrzeby częstego zmieniania opatrunku.

Którekolwiek rozwiązanie nie zostanie wybrane przez podjęciem decyzji należy schorzenie skonsultować z lekarzem. Pamiętajmy, by nie dopuścić do ostrych powikłań choroby, gdyż jej późniejsze etapy mogą być bardzo bolesne i niebezpieczne.

Dowiedz się więcej na https://vhcenter.pl/zabieg-laserowy-silac/!

Rekomendowane artykuły