Mumio oryginalne

Co to jest mumio?

Mumio oryginalne to naturalna żywica górska, która pochodzi z gór Tien-Szan. W skład mumio wchodzą tylko naturalne składniki, takie jak minerały, mikroelementy i makroelementy, aminokwasy, witaminy oraz kwasy fulwowe.
Mumio oryginalne jest to gęsta, kleista substancja podobna w konsystencji do smoły. Jej zabarwienie waha się między kolorem białym, a ciemnobrązowym.
Mumio oryginalne

Skład

Żywica mumio zawiera bardzo dużo składników mineralnych, takich jak minerały, triterpeny oraz kwasy humusowe. Wielu badaczy stwierdziło, że mumio oryginalne zawiera szczątki organiczne roślin powstałe ze skamielin. Skład mumio jest bardzo zróżnicowany. Żywica mumio może się różnić w zależności od roślin, które brały udział w jego tworzeniu. Skład mumio może również się różnić ze względu na region z jakiego zostało zebrane.

Właściwości i działanie mumio

Mumio suplement przyspiesza procesy regeneracji zarówno tkanek, jak i całych organów. Mumio oryginalne wykazuje działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne oraz wzmacniające. Dzięki aktywnemu oddziaływaniu na biosyntezę kwasu deoksyrybonukleinowego mumio suplement wpływa na zmniejszenie uczucia zmęczenia, poprawia nastrój oraz wzmacnia przepływ sił fizycznych oraz umysłowych. Dzięki zawartości witaminy B1 żywica mumio odgrywa rolę w procesach łagodzenia zapaleń systemu nerwowego oraz wspomaga pracę serca oraz całego układu mięśniowego. W skład mumio wchodzą także aminokwasy, które są niezbędnym materiałem budulcowym. Wchodzą w skład praktycznie każdego procesu, jaki odbywa się w ludzkim organizmie. Aminokwasy znacznie wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego oraz hormonalnego.

Rekomendowane artykuły