Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków

Czym jest leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków?

Leczenia kanałowe, to inaczej endodontyczne leczenie zębów. Polega ono na usunięciu chorej, lub martwej tkanki w zębie i zabezpieczeniu powstałej przestrzeni poprzez wypełnienie. Ale na czym polega ono pod mikroskopem?

W gruncie rzeczy na tym samym. Jednak stomatolog pracuje na powiększeniu od 6 do 25 razy wykonanemu dzięki wysokiej klasy mikroskopowi operacyjnemu. Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków dzięki temu jest o wiele dokładniejsze i umożliwia krótszy czas leczenia w porównaniu do tego samego sposobu leczenia, jednak bez wykorzystania mikroskopu.

leczenie kanałowe pod mikroskopem kraków

Dlaczego warto wybrać leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków?

Dzięki dużemu powiększeniu stomatolog o wiele szybciej i dokładniej oczyści zęba, szczególnie w zębach umiejscowionych w taki sposób, że nie do końca są dobrze widoczne. Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków pozwala ograniczyć ryzyko infekcji, czyli zakażania odsłoniętych kanałów zęba podczas dłuższego leczenia rozłożonego na wiele zabiegów.

Kolejną zaletą leczenia kanałowego pod mikroskopem jest o wiele krótszy okres całego procesu, dzięki czemu oszczędzamy czas, jak również pieniądze, ponieważ nie musimy udawać się na dużą ilość wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Kiedy stosowane jest leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków stosuje się w przypadku leczenia zębów o nietypowym kształcie, lub umiejscowieniu, leczeniu zębów po urazach, usuwania pozostałości po innych zębach, udrażniania wąskich i zakrzywionych kanałów zębowych, oraz w przypadku konieczności usunięcia ciała obcego, które znalazło się w tkance przyzębia. Dowiedz się więcej tutaj: https://belldent.pl/endodoncja/

Rekomendowane artykuły