Endodoncja mikroskopowa Kraków

Jedną z metod wykorzystywaną do uratowania zębów w stomatologii jest leczenie kanałowe, zwane inaczej endodoncja mikroskopowa kraków. W ostatnich latach bardzo popularna stała się metoda z użyciem mikroskopu, która wspomaga tradycyjne leczenie stomatologiczne.

Czym jest endodoncja mikroskopowa?

Zabieg endodoncja mikroskopowa kraków wygląda niemal identycznie jak w przypadku tradycyjnego leczenia kanałowego. Różni się on jedynie wykorzystaniem podczas tego procesu, niezawodnego sprzętu, jakim jest mikroskop. Daje to gwarancję precyzyjnie wykonanej pracy. Urządzenie to przyczynia się do znacznego ułatwienia dentyście jego pracy, poprzez odnalezienie kanałów i likwidację źródła powstawania infekcji. Takie leczenie kanałowe pomaga w sposób całkowity oczyścić kanał zęba.

Jak długo trwa taki zabieg?

Każdy proces leczenia jest uzależniony od pacjenta, skali jego problemu i wielu innych czynników. Przeważnie mówi się o jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym, natomiast w przypadku bardziej zaawansowanych przypadków równie dobrze można przygotować się na odwiedzenie takiego miejsca 2-3 razy.

Endodoncja mikroskopowa kraków
Endodoncja mikroskopowa kraków

Ceny zabiegu endodoncji mikroskopowej

W zależności od wybranego gabinetu stomatologicznego i finalnej liczby zębów, które należy poddać leczeniu kanałowemu — ceny mogą się zasadniczo od siebie różnić. Jednak na podstawie zestawienia usług z zakresu endodoncja mikroskopowa kraków z różnych gabinetów, można mniej więcej oszacować koszt takiego zabiegu.

Najczęściej spotykane ceny, to:

Leczenie kanałowe jednego zęba — koszt 400 zł
Leczenie kanałowe dwóch zębów — koszt 550 zł
Leczenie kanałowe trzech zębów — koszt 700 zł
Powtórne leczenie kanałowe jednego zęba – 200 zł

Oczywiście do każdej z wyżej wymienionych pozycji należy dodać jeszcze koszt znieczulenia, który przeważnie waha się w granicach 30-50 zł.

Dowiedz się więcej na https://belldent.pl/endodoncja/

Rekomendowane artykuły