Badanie usg kraków

Badanie usg kraków to badanie obrazowe, które wykonuje się za pomocą ultrasonografu i należy do jednych z podstawowych. Pozwala ono na dość dokładny pogląd naszych narządów i tkanek wewnętrznych, choć nieraz potrzebna jest dalsza diagnostyka i poddanie się dokładniejszym badaniom, które w pełni określą stan naszego zdrowia. Badanie usg kraków jest w pełni bezbolesne, bezinwazyjne i bezpieczne. Można je bez obaw wykonywać z różnym natężeniem, a lista przeciwwskazań do jego wykonania jest bardzo krótka.

Jak działa ultrasonograf do wykonywania badanie usg kraków?

Do ciała pacjenta przykładana jest specjalna głowica (do różnych partii ludzkiego ciała są przeznaczone różne końcówki urządzenia). W ten sposób fale emitowane przez nią przenikają przez powierzchnię ciała, a następnie odbijają się od narządów czy tkanek. Powstaje dźwięk, echo, które aparat do badanie usg kraków zamienia na obraz.

Ultrasonograf – zastosowanie

Za pomocą jego można określić rozmiar, kształt czy strukturę danego narządu. Ponadto badanie usg kraków daje możliwość ocenienia, czy badany obszar podlega zmianom patologicznym lub czy nosi on znamiona pojawiania się przemian, takich jak: guzy, ropnie, torbiele czy zwapnienia, a nawet nowotwory. Badanie usg kraków pozwala na kontrolę podczas wykonywania różnego typu nakłuć, np.: upust płynu z brzucha lub klatki piersiowej, nakłucie torbieli. Istotne jest również podczas pobierania materiału do badania patomorfologicznego, czyli kiedy robiona jest biopsja.

Więcej na https://medichouse.com.pl/badanie-usg/

Rekomendowane artykuły