Która metoda leczenia jest skuteczniejsza?

Leczenie kanałowe mikroskopowe krakow ma na celu zahamowanie procesów chorobowych, które zachodzą w korzeniu zęba. Nowoczesna technologia pozwala aktualnie na użycie mikroskopów z dużym powiększeniem, dzięki czemu stomatolog może przeprowadzić całe badanie z ogromną precyzją. Leczenie kanałowe mikroskopowe krakow daje możliwość zauważenia nawet najmniejszych zmian w komorze zęba, co znacznie uskutecznia pracę specjalistów.

Wskazania do badania

Ten typ badania wykorzystuje się, jeśli ząb chorego posiada nietypowy kształt lub umiejscowienie. Leczenie kanałowe mikroskopowe krakow stosuje się także w przypadku, gdy u chorego wystąpił w przeszłości uraz zęba lub jest konieczne usunięcie pozostałości ukruszonych, lub złamanych zębów. Istnieją także rzadkie sytuacje, w których konieczne jest usunięcie ciał obcych, które znajdują się w tkance przyzębia. Mogą to być na przykład złamane podczas zabiegów narzędzia stomatologiczne lub ostre fragmenty kości.

leczenie kanałowe mikroskopowe krakow

Jak wygląda leczenie?

Leczenie kanałowe mikroskopowe krakow nie różni się wiele od tradycyjnej metody. Na początku dokonuje się prześwietlenia zęba, w celu określenia jego kształtu oraz długości. Kolejnym etapem jest domiejscowe znieczulenie zęba, w trakcie którego pacjent otrzymuje suchy opatrunek, który ma wchłaniać ślinę, która wydziela się w czasie zabiegu. Następnym elementem, który obejmuje leczenie kanałowe mikroskopowe kraków, jest borowanie i usuwanie miazgi zęba. Wciąż konieczne jest oczyszczenie zęba z jej pozostałości oraz innych zebranych bakterii. Ta metoda różni się najbardziej od tradycyjnej tym, że lekarz nie korzysta ze zwykłego lusterka powiększającego, ale z okularu mikroskopu. Zwiększa to precyzję zabiegu, ponieważ powiększenie może być nawet dwudziestokrotne. Użycie mikroskopu pozwala obejrzeć wejście do komory zęba i poszczególne kanałów.

Aby dowiedzieć się więcej na temat leczenia kanałowego mikroskopowego, odwiedź: https://belldent.pl/

Rekomendowane artykuły