Endodonta Kraków

Endodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się w głównej mierze chorobami miazgi zęba. Endodonta Kraków pomoże odpowiedzieć na wszelkie pytania w zakresie endodoncji oraz zabiegów z nią związanych.

Endodonta Kraków

Na czym polegają zabiegi endodontyczne?

Zabiegi u endodonta Kraków pozwalają na zachowanie zęba w całości bez konieczności jego ekstrakcji. Jest to zdecydowane ułatwienie dla osób młodych, które muszą odbyć leczenie endodontyczne z racji na gorszy stan zębów i postępującą w nim próchnicę.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów endodontycznych jest leczenie kanałowe. Endodonta Kraków najpierw usuwa próchnicę z nerwu, następnie truje zęba i po kilku tygodniach pacjent ma wykonywane leczenie kanałowe. Polega ono na wyciągnięciu nerwu zęba i w jego miejscu wstawieniu specjalnych płytek w ramach zastąpienia usuniętego nerwa. Przed tym etapem mierzy się dokładnie długość kanału w taki sposób, aby dopasować długość wypełnienia do długości kanału zęba. Endodonta Kraków robi to z największą starannością i dokładnością. Po etapie włożenia płytek przychodzi czas na tak zwane wypełnienie ostateczne, które jest zwykłą plombą.

Kto powinien skorzystać z usług endodontycznych?

Z usług endodonta Kraków powinien skorzystać każdy, kogo boli ząb w dość mocnym nasileniu. Ponadto, lampką ostrzegawczą powinna być także nadwrażliwość na ciepło oraz na zimno. Należy pamiętać, że zęby są odzwierciedleniem naszej higieny, dlatego bardzo ważne jest, aby dbać o nie w odpowiedni sposób.

Dowiedz się więcej:https://belldent.pl/endodoncja/

Rekomendowane artykuły